Kadra Pedagogiczna

Aneta Kulczycka - Wicedyrektor Przedszkola

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Polityka i zarządzanie oświatą, Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

O sobie: Optymizm, pogoda ducha i wiara w siebie, to cechy charakteryzujące moją osobę. Praca z maluchami daje mi niezwykłą satysfakcję, pozwala spełniać się zawodowo i każdego dnia poznawać niezwykły i wyjątkowy świat dziecka. Poprzez odkrywanie i doświadczanie, pragnę przekazać swoim wychowankom to co w życiu najważniejsze. Pragnę zarażać je wiarą w siebie i swoje możliwości, tak aby stawiane przed nimi zadania były łatwe do pokonania.

 

Pani Aneta

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Wczesna edukacja z logopedią

O sobie: Jestem osobą ciepłą, miłą i zawsze uśmiechniętą. Kocham pracę z dziećmi. Najważniejsze dla mnie jest ich dobro oraz samopoczucie. Każde dziecko jest inne, dlatego staram się podchodzić do nich w sposób indywidualny. W każdym maluchu widzę człowieka, który dopiero uczy się zasad panujących w otaczającym go świecie, a ja z całego serca staram się im w tym pomóc. Praca nauczyciela daje mi wiele radości i satysfakcji, a największą nagrodą jest uśmiech i zaufanie, którym obdarzają mnie dzieci oraz ich opiekunowie.     

 

Pani Sylwia

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadków"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Jestem otwarta, twórcza i ciekawa świata. W pracy z dziećmi zależy mi na zapewnieniu im poczucia akceptacji, bezpieczeństwa, radości z odkrywania świata oraz wspieraniu ich w samodzielności. Moją pasją jest muzyka którą wykorzystuję w swojej pracy, by wprowadzić dzieci w świat wyobraźni, wiedzy i wiary we własne możliwości. Śpiewam w gdańskim chórze "Music Everywhere".

 

Pani Marta

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna, Arteterapia i terapia ruchowa

O sobie: Dziecko jest chodzącym cudem, wyjątkowym i niezastąpionym. Dlatego kocham maluszki, a praca z nimi jest spełnieniem moich marzeń. Pragnę pomóc dzieciom w zdobywaniu nowych doświadczeń oraz umiejętności. Każdy mały człowiek potrzebuje czasu, uwagi  oraz pielęgnacji, potrafi natomiast odpłacić czułym spojrzeniem i szerokim uśmiechem. 

 

Pani Jola

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika, Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, Oligofrenopedagogika 

O sobie:Jestem osobą otwartą, życzliwą i przede wszystkim kochającą dzieci. Ich świat i przeżycia niezwykle mnie fascynują. Jestem osobą empatyczną, pomocną i ciepłą. W mojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem maluchów, staram się być dla nich nie tylko wychowawcą, ale i kimś, do kogo mogą się zwrócić z każdą sprawą. Zawsze staram się ich wysłuchać, poznać ich przeżycia, smutki oraz radości. Pragnę być dla nich przyjacielem.   

 

Pani Weronika

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna, Pedagogika opiekuńcza

O sobie: Jestem osobą opiekuńczą i pogodną. W swojej pracy pragnę pomóc dzieciom w odkrywaniu otaczającego je świata i dawać poczucie bezpieczeństwa. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. A uśmiechy naszych podopiecznych i ich miłe słowa są największą nagrodą za pedagogiczną pracę.

 

Pani Magda

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej, Wychowanie fizyczne, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 

O sobie: Jestem osobą kontaktową, energiczną, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Praca z maluchami jest moją pasją, a wspólne odkrywanie z nimi co znane i nieznane daje mi dużo radości i satysfakcji. W moich metodach pracy wykorzystuję swobodę twórczą dzieci oraz ich otwarte umysły. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka, o który codziennie staram się zadbać.  

 

Pani Katarzyna

Wychowawca Grupy IV "Sówek"

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Pedagogika wczesnoszkolna

O sobie: Kocham dzieci, praca z nimi jest moją pasją, wynikającą z zafascynowania psychiką dziecka. Każde dziecko to niezbadana tajemnica, którą po troszeczku odkrywamy każdego dnia. Pragnę ofiarować każdemu powierzonemu mi dziecku możliwość twórczego, indywidualnego rozwoju poprzez swoją miłość, wiedzę i opiekę.

 

 Pani Paulina

Wychowawca Grupy IV "Sówek"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Wczesna edukacja z logopedią, Logopedia-wczesna interwencja logopedyczna, Pedagogika-edukacja mobilna w kulturze cyfrowej (w trakcie)

O sobie: Jestem osobą pomocną, życzliwą i radosną. Uwielbiam pracować z dziećmi, dlatego studia pedagogiczne i logopedyczne podjęłam z pasji. Zawsze angażuje się w to co robię, charakteryzuje mnie kreatywność i cierpliwość. U dzieci doceniam ich autentyczność i szczerość, bo to one oceniają wytwór mojej pracy, jak również sprawiają, że nieustannie pragnę dokształcać się i ulepszać swoje zajęcia. Bardzo dużą uwagę przykładam do tego, aby dzieci zawsze wierzyły w swoje możliwości, przełamywały bariery i lęki. Staram się motywować je do pracy i wspierać, bo wiem, że ich dobre samopoczucie jest najważniejsze, aby mogły się stale rozwijać i codziennie nabywać nowe umiejętności i doświadczenia.

 

Pani Ania - logopeda

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Logopedia

O sobie: Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach będąc członkinią Naukowego Koła Logopedów i Audiologów oraz w Studenckiej Poradni Logopedycznej w Lublinie. W ramach działalności koła naukowego prowadziłam indywidualne terapie logopedyczne oraz grupowe zajęcia profilaktyczne w lubelskich przedszkolach. Poznałam charakter i trud pracy towarzyszący osobom zajmującym się pomocą dzieciom i dorosłym dotkniętym różnego rodzaju zaburzeniami. Po zakończeniu studiów, podjęłam pracę w gdyńskim przedszkolu. Pracowałam także w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Obecnie pracuję z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami, od korygowania wad wymowy do budowania całościowej kompetencji językowej. Prowadzę zarówno indywidualną terapię logopedyczną, jak i grupowe zajęcia logorytmiczne łącząc w sobie słowo, muzykę i gest.   

 

Pani Agnieszka – Instruktor tańca hip - hop

O sobie: Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam będąc jeszcze w szkole podstawowej kiedy to miałam okazję zobaczyć występ zorganizowany przez grupę taneczną "Ikarki" z klubu garnizonowego w Gdyni Babie Doły. Jako mała dziewczynka miałam możliwość występowania w wojewódzkich przeglądach tanecznych, na których nasza grupa często odnosiła sukcesy. W grupie tej tańczyłam około 3 lat. Niestety jej działalność została przerwana co zmusiło mnie do poszukiwania innej drogi w spełnianiu swojej pasji. Zaczęłam uczęszczać na różne zajęcia taneczne typu hip hop, street dance, dancehall. Dzięki temu moje umiejętności poszerzyły się w ogromnym stopniu. Od ponad 3 lat intensywnie uczęszczam na zajęcia do szkoły tańca The Salsa Kings w Gdyni, gdzie pod okiem wspaniałych instruktorów mogę dalej doskonalić swój taniec.

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku co dodatkowo poszerza moje kwalifikację jeżeli chodzi o pracę z dziećmi i młodzieżą. Miałam przyjemność odbycia dwukrotnie 3-tygodniowych praktyk zarówno z maluszkami jak i dziećmi starszymi (szkoła podstawowa i gimnazjum). Obecnie jestem również instruktorem pływania. Taniec jest moją życiową pasją. Cudowne jest to kiedy tym co kocham najbardziej jestem w stanie "zarazić" innych!

 

Pani Adrianna – tancerka, nauczyciel tańca, choreograf

Ukończyła Gdańską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową otrzymując tytuł zawodowy tancerki scenicznej. W latach 2009/2010 pracowała jako tancerka w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W roku 2013 ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na kierunku Taniec, specjalność-Pedagogika Baletowa. Od roku 2011 do chwili obecnej jest nauczycielem tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni gdzie prowadzi zajęcia z baletu oraz tańca a także jest trenerem i choreografem zespołów turniejowych startujących w zawodach ogólnopolskich. W roku 2015 ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalnością Pedagogika Zintegrowanej Wczesnej Edukacji. Od kilku lat prowadzi liczne zajęcia z rytmiki, tańca i baletu w żłobkach, przedszkolach i placówkach szkolnych na terenie trójmiasta. W swojej karierze zawodowej odbyła liczne warsztaty, praktyki i szkolenia z zakresu różnorodnych technik tańca.