Kadra Pedagogiczna

Aneta Kulczycka - Wicedyrektor Przedszkola

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Polityka i zarządzanie oświatą, Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

O sobie: Optymizm, pogoda ducha i wiara w siebie, to cechy charakteryzujące moją osobę. Praca z maluchami daje mi niezwykłą satysfakcję, pozwala spełniać się zawodowo i każdego dnia poznawać niezwykły i wyjątkowy świat dziecka. Poprzez odkrywanie i doświadczanie, pragnę przekazać swoim wychowankom to co w życiu najważniejsze. Pragnę zarażać je wiarą w siebie i swoje możliwości, tak aby stawiane przed nimi zadania były łatwe do pokonania.

 

Pani Kamila

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Filologia angielska-nauczanie języka angielskiego (literatura brytyjska), Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna

O sobie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego z wieloletnim stażem pracy, choć dopiero macierzyństwo pozwoliło mi pełniej zrozumieć świat dziecka. Odkrywanie otoczenia na nowo, wraz z synkiem oraz z podopiecznymi przedszkola „Fantazja” to wspaniała przygoda. Jestem przekonana o słuszności twierdzenia Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Całkowicie sprawdza się to w moim codziennym byciu mamą i w taki sam sposób chcę uczyć naszych przedszkolaków. Uwielbiam gotować, przeprowadzać proste doświadczenia naukowe, malować, czytać, spacerować i jeździć na rowerze. Wszystkie te pasje chłonie i naśladuje mój synek, mam nadzieję stać się inspiracją również dla innych dzieci.

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadków"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Wczesna edukacja z logopedią, Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego, Pedagogika – diagnoza i terapia pedagogiczna (w trakcie)

O sobie: Jestem osobą miłą, ciepłą, cierpliwą. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość. Staram się, aby atmosfera w grupie była zawsze miła, radosna i pełna ciepła. Dzięki temu nasi podopieczni z chęcią będą przychodzić do przedszkola , a wracać z niego z uśmiechem na twarzy. Uwielbiam pracować z dziećmi, to właśnie one uczą nas - dorosłych cieszyć się z małych rzeczy. Największą nagrodą za moją prace są miłe słowa z ust dzieci oraz ich szczery uśmiech.

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie -

Kierunek studiów -

O sobie: Jestem osobą ciepłą, miłą i zawsze uśmiechniętą. Kocham pracę z dziećmi. Najważniejsze dla mnie jest ich dobro oraz samopoczucie. Każde dziecko jest inne, dlatego staram się podchodzić do nich w sposób indywidualny. W każdym maluchu widzę człowieka, który dopiero uczy się zasad panujących w otaczającym go świecie, a ja z całego serca staram się im w tym pomóc. Praca nauczyciela daje mi wiele radości i satysfakcji, a największą nagrodą jest uśmiech i zaufanie, którym obdarzają mnie dzieci oraz ich opiekunowie.     

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego, diagnoza i terapia pedagogiczna

O sobie: Jestem osobą ciekawą świata, stale poszukuję nowych wyzwań, dlatego ogromną satysfakcję sprawia mi możliwość pokazywania dzieciom różnorodności, która ich otacza oraz motywowanie, aby nabyte już umiejętności wykorzystywali do dalszego doświadczania świata. Wystarczy wskazać maluchom odpowiedni kierunek, aby same chciały osiągać szczyty. Nie ma bowiem nic piękniejszego w pracy z dziećmi niż ich zadowolenie z własnych dokonań i odkryć.  

 

Pani Sylwia

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Jestem otwarta, twórcza i ciekawa świata. W pracy z dziećmi zależy mi na zapewnieniu im poczucia akceptacji, bezpieczeństwa, radości z odkrywania świata oraz wspieraniu ich w samodzielności. Moją pasją jest muzyka którą wykorzystuję w swojej pracy, by wprowadzić dzieci w świat wyobraźni, wiedzy i wiary we własne możliwości. Śpiewam w gdańskim chórze "Music Everywhere".

 

Pani Malwina

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Zintegrowane nauczanie wczesnoszkolne

O sobie:Jestem osobą niezwykle empatyczną i cierpliwą. Ogromną satysfakcję sprawia mi praca z dziećmi, które każdego dnia chcą się dowiadywać coraz więcej o otaczającym je świecie. Każde dziecko traktuje indywidualnie, bardzo ważna jest dla mnie rozmowa z maluchem. Interesuje się przyrodą, zwierzętami i podróżami, więc swoje zajęcia odnoszę do otaczającego nas świata, tak by dziecko mogło jak najłatwiej odnieść się do nowo zdobytych informacji. Uważam, że w pracy nauczyciela najwspanialsze jest obserwowanie postępów dzieci, a ich uśmiech i zadowolenie są dla mnie największą motywacją.   

 

Pani Magda

Wychowawca Grupy IV "Sówek"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej, Wychowanie fizyczne, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 

O sobie: Jestem osobą kontaktową, energiczną, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Praca z maluchami jest moją pasją, a wspólne odkrywanie z nimi co znane i nieznane daje mi dużo radości i satysfakcji. W moich metodach pracy wykorzystuję swobodę twórczą dzieci oraz ich otwarte umysły. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka, o który codziennie staram się zadbać.  

 

Pani Julia

Wychowawca Grupy IV "Sówek"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z edukacją  przedszkolna

O sobie: Jestem osobą pogodną, otwartą, empatyczną i radosną, wywiązującą się z powierzonych mi zadań. W swojej pracy staram się być sumienna i konsekwentna. Praca z dziećmi daje mi ogromną ilość energii i radości w życiu. Uwielbiam spędzać czas aktywnie. Priorytetem dla mnie jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa. Stawiam na kreatywność i metody aktywizujące co uatrakcyjnia prowadzenie zajęć i pozwala na twórczy rozwój dziecka.

 

Pani Ania - logopeda

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Logopedia

O sobie: Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach będąc członkinią Naukowego Koła Logopedów i Audiologów oraz w Studenckiej Poradni Logopedycznej w Lublinie. W ramach działalności koła naukowego prowadziłam indywidualne terapie logopedyczne oraz grupowe zajęcia profilaktyczne w lubelskich przedszkolach. Poznałam charakter i trud pracy towarzyszący osobom zajmującym się pomocą dzieciom i dorosłym dotkniętym różnego rodzaju zaburzeniami. Po zakończeniu studiów, podjęłam pracę w gdyńskim przedszkolu. Pracowałam także w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Obecnie pracuję z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami, od korygowania wad wymowy do budowania całościowej kompetencji językowej. Prowadzę zarówno indywidualną terapię logopedyczną, jak i grupowe zajęcia logorytmiczne łącząc w sobie słowo, muzykę i gest.   

 

Pani Agnieszka – Instruktor tańca hip - hop

O sobie: Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam będąc jeszcze w szkole podstawowej kiedy to miałam okazję zobaczyć występ zorganizowany przez grupę taneczną "Ikarki" z klubu garnizonowego w Gdyni Babie Doły. Jako mała dziewczynka miałam możliwość występowania w wojewódzkich przeglądach tanecznych, na których nasza grupa często odnosiła sukcesy. W grupie tej tańczyłam około 3 lat. Niestety jej działalność została przerwana co zmusiło mnie do poszukiwania innej drogi w spełnianiu swojej pasji. Zaczęłam uczęszczać na różne zajęcia taneczne typu hip hop, street dance, dancehall. Dzięki temu moje umiejętności poszerzyły się w ogromnym stopniu. Od ponad 3 lat intensywnie uczęszczam na zajęcia do szkoły tańca The Salsa Kings w Gdyni, gdzie pod okiem wspaniałych instruktorów mogę dalej doskonalić swój taniec.

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku co dodatkowo poszerza moje kwalifikację jeżeli chodzi o pracę z dziećmi i młodzieżą. Miałam przyjemność odbycia dwukrotnie 3-tygodniowych praktyk zarówno z maluszkami jak i dziećmi starszymi (szkoła podstawowa i gimnazjum). Obecnie jestem również instruktorem pływania. Taniec jest moją życiową pasją. Cudowne jest to kiedy tym co kocham najbardziej jestem w stanie "zarazić" innych!

 

Pani Adrianna – tancerka, nauczyciel tańca, choreograf

Ukończyła Gdańską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową otrzymując tytuł zawodowy tancerki scenicznej. W latach 2009/2010 pracowała jako tancerka w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W roku 2013 ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na kierunku Taniec, specjalność-Pedagogika Baletowa. Od roku 2011 do chwili obecnej jest nauczycielem tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni gdzie prowadzi zajęcia z baletu oraz tańca a także jest trenerem i choreografem zespołów turniejowych startujących w zawodach ogólnopolskich. W roku 2015 ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalnością Pedagogika Zintegrowanej Wczesnej Edukacji. Od kilku lat prowadzi liczne zajęcia z rytmiki, tańca i baletu w żłobkach, przedszkolach i placówkach szkolnych na terenie trójmiasta. W swojej karierze zawodowej odbyła liczne warsztaty, praktyki i szkolenia z zakresu różnorodnych technik tańca.