Kadra Pedagogiczna

Aneta Kulczycka - Wicedyrektor Przedszkola

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Polityka i zarządzanie oświatą, Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

O sobie: Optymizm, pogoda ducha i wiara w siebie, to cechy charakteryzujące moją osobę. Praca z maluchami daje mi niezwykłą satysfakcję, pozwala spełniać się zawodowo i każdego dnia poznawać niezwykły i wyjątkowy świat dziecka. Poprzez odkrywanie i doświadczanie, pragnę przekazać swoim wychowankom to co w życiu najważniejsze. Pragnę zarażać je wiarą w siebie i swoje możliwości, tak aby stawiane przed nimi zadania były łatwe do pokonania.

 

Pani Sylwia

Nauczyciel

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Jestem otwarta, twórcza i ciekawa świata. W pracy z dziećmi zależy mi na zapewnieniu im poczucia akceptacji, bezpieczeństwa, radości z odkrywania świata oraz wspieraniu ich w samodzielności. Moją pasją jest muzyka którą wykorzystuję w swojej pracy, by wprowadzić dzieci w świat wyobraźni, wiedzy i wiary we własne możliwości. Śpiewam w gdańskim chórze "Music Everywhere".

 

Pani Milena

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadków"

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Pedagogika wczesnej edukacji, specjalizacja logopedia

O sobie: Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim, posiadam również kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk studenckich. Uwielbiam prace z dziećmi, daje mi ona ogromną satysfakcję oraz poczucie spełnienia zawodowego. Jestem osobą uśmiechniętą, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do innych. Praca w przedszkolu "Fantazja" każdego dnia przynosi nowe doświadczenia, a postępy dzieci motywują mnie do dalszego rozwoju.

 

Pani Paulina

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Nauczanie wczesnoszkolne

O sobie: Pozytywne nastawienie, pogoda ducha i uśmiech są moim znakami rozpoznawczymi. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę pedagogiczną poprzez studiowanie literatury, czasopism, udział w webinariach i szkoleniach. Doświadczenie pedagogiczne zdobyłam w czasie praktyk studenckich oraz podczas pracy zarówno w przedszkolu, jak i w klubie dziecięcym. W swojej pracy stawiam głównie na dialog z dzieckiem, mam empatyczne i indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Staram się, aby dzieci miło, spokojnie i bezpiecznie spędziły czas w przedszkolu, do którego z chęcią i uśmiechem przyjdą każdego dnia.  

 

Pani Magda

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej, Wychowanie fizyczne, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 

O sobie: Jestem osobą kontaktową, energiczną, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Praca z maluchami jest moją pasją, a wspólne odkrywanie z nimi co znane i nieznane daje mi dużo radości i satysfakcji. W moich metodach pracy wykorzystuję swobodę twórczą dzieci oraz ich otwarte umysły. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka, o który codziennie staram się zadbać.  

 

Pani Marlena

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów – wczesna edukacja z logopedią, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza

O sobie: Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcje i poczucie spełnienia zawodowego. Niezwykle ważne dla mnie jest rozbudzenie ciekawości i wyobraźni podopiecznych. Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich uwagę i sympatię. Prywatnie jestem mamą Szymonka. To właśnie on pozwolił mi zrozumieć, jakim skarbem dla każdego rodzica jest własne dziecko.

 

Pani Patrycja

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - pedagogika rewalidacyjna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Do swojej pracy podchodzę z zaangażowaniem i pasją. W pracy z dziećmi zwracam szczególną uwagę na ich wszechstronny rozwój. W edukacji ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka, odkrywanie i rozwijanie zdolności oraz wyrównywanie i kompensacja ewentualnych braków. Podczas zajęć zwracam uwagę na rozwijanie umiejętności społecznych, samodzielność w działaniu, naukę wyrażania emocji oraz sposoby radzenia sobie z emocjami. Praca z dziećmi nauczyła mnie czerpania radości z najdrobniejszych rzeczy oraz cierpliwości. Każdego dnia oddaję dzieciom serce i uśmiech, w odpowiedzi otrzymując uśmiech dziecka i ten błysk w oku. Daje mi to poczucie dobrze spełnionego obowiązku pedagoga. Interesuję się zaburzeniami mowy u dzieci na tle neurologicznym, a także profilaktyką i terapią wymowy oraz psychologią kliniczną dziecka. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą nastoletniego chłopca, uwielbiamy kino oraz aktywnie spędzanie czasu a przede wszystkim podróże.

 

Pani Kamila

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Filologia angielska-nauczanie języka angielskiego (literatura brytyjska), Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna

O sobie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego z wieloletnim stażem pracy, choć dopiero macierzyństwo pozwoliło mi pełniej zrozumieć świat dziecka. Odkrywanie otoczenia na nowo, wraz z synkiem oraz z podopiecznymi przedszkola „Fantazja” to wspaniała przygoda. Jestem przekonana o słuszności twierdzenia Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Całkowicie sprawdza się to w moim codziennym byciu mamą i w taki sam sposób chcę uczyć naszych przedszkolaków. Uwielbiam gotować, przeprowadzać proste doświadczenia naukowe, malować, czytać, spacerować i jeździć na rowerze. Wszystkie te pasje chłonie i naśladuje mój synek, mam nadzieję stać się inspiracją również dla innych dzieci.

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim, Rewalidacja z wczesnym wspomaganiem rozwoju

O sobie: Pracę z dziećmi traktuje bardzo odpowiedzialnie. Każdego dnia czerpię z niej wiele satysfakcji, zdobywam nowe doświadczenia. Najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka i radosny uśmiech na jego twarzy. Swoje pierwsze kroki stawiałam w Domu Dziecka, w którym to przez kilka lat zdobywałam wiedzę i nabywałam doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jako nauczyciel, staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie, dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odnajdywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i posiadały wiarę we własne możliwości. Jestem osobą  pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi – Jak powiedział Janusz Korczak: „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

 

Pani Dorota

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika-terapia pedagogiczna z elementami SI

O sobie: Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, jestem osobą życzliwą i cierpliwą. Moim celem w pracy pedagoga jest motywowanie dzieci do samodzielnego odkrywania świata. Dbam o atmosferę szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości. Moja praca to moja pasja, stale podnoszę swoje kwalifikacje, poszukuję takich metod pracy z dziećmi aby pobyt w przedszkolu był dla nich radością z równoczesną nauką poprzez doświadczanie. Prywatnie, bardzo lubię gotować potrawy z różnych stron świata, czytać książki, jeździć na rowerze, pływać, śpiewać na cały głos kiedy nikt nie słyszy (albo tak mi się zdaje) oraz odkrywać nowe ciekawe miejsca.

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy IV "Sówek"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Wczesna edukacja z logopedią, Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego, Pedagogika – diagnoza i terapia pedagogiczna (w trakcie)

O sobie: Jestem osobą miłą, ciepłą, cierpliwą. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość. Staram się, aby atmosfera w grupie była zawsze miła, radosna i pełna ciepła. Dzięki temu nasi podopieczni z chęcią będą przychodzić do przedszkola , a wracać z niego z uśmiechem na twarzy. Uwielbiam pracować z dziećmi, to właśnie one uczą nas - dorosłych cieszyć się z małych rzeczy. Największą nagrodą za moją prace są miłe słowa z ust dzieci oraz ich szczery uśmiech.

 

Pani Agata

Wychowawca Grupy IV "Sówek" - nauczyciel terapeuta<

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki z terapią pedagogiczną

O sobie: Postrzegam siebie jako osobę ciepłą, uśmiechniętą oraz otwartą i pozytywnie nastawioną do życia. Poprzez swoją postawę chcę dać Dzieciom poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Praca z Dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii. Ich uśmiech i „małe-wielkie” sukcesy powodują, że swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie, a także motywują mnie do dalszego rozwoju. Okres dzieciństwa jest fundamentalnym czasem w rozwoju człowieka, dlatego też w pracy niezmiernie ważne jest dla mnie dostrzeganie indywidualnych potrzeb i predyspozycji każdego z Wychowanków oraz stworzenie im przestrzeni do wyrażania samego siebie już od najmłodszych lat.

 

Pani Ania - logopeda

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Logopedia

O sobie: Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach będąc członkinią Naukowego Koła Logopedów i Audiologów oraz w Studenckiej Poradni Logopedycznej w Lublinie. W ramach działalności koła naukowego prowadziłam indywidualne terapie logopedyczne oraz grupowe zajęcia profilaktyczne w lubelskich przedszkolach. Poznałam charakter i trud pracy towarzyszący osobom zajmującym się pomocą dzieciom i dorosłym dotkniętym różnego rodzaju zaburzeniami. Po zakończeniu studiów, podjęłam pracę w gdyńskim przedszkolu. Pracowałam także w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Obecnie pracuję z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami, od korygowania wad wymowy do budowania całościowej kompetencji językowej. Prowadzę zarówno indywidualną terapię logopedyczną, jak i grupowe zajęcia logorytmiczne łącząc w sobie słowo, muzykę i gest.   

 

Pani Agnieszka

Nauczyciel baletu

O sobie: Tancerka, solistka Bałtyckiego Teatru Tańca. Uczennica „Platerek” w latach 1993-1996, od 1996 do 2005 uczennica Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Po ukończeniu Szkoły baletowej studiowała w Rotterdam Dans Academie CODARTS w Rotterdamie. Na 4 roku studiów przyjęta na praktyki do Bałtyckiego Teatru Tańca gdzie po 4 miesiącach została solistką zespołu. Tańczyła m.in. w Eurazji i Men’s Dance. Występuje w spektaklach Romeo i Julia, Święto wiosny, Czekając na…, Windows, Out, Cool Fire, Sen nocy letniej Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiuro, Chopinart Emila Wesołowskiego, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Six Dances, Falling Angels Jiříego Kyliána, Clash Patricka Delcroix. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.

 

Pani Kasia. Iwonka i Lucynka – pomoce przedszkolne. Dzieci mówią o nich „Panie obiadek”. Serdeczne i uśmiechnięte, w ramionach których przedszkolaki zawsze znajdą odrobinę miłości.