Kadra Pedagogiczna

Aneta Kulczycka - Wicedyrektor Przedszkola

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Polityka i zarządzanie oświatą, Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

O sobie: Optymizm, pogoda ducha i wiara w siebie, to cechy charakteryzujące moją osobę. Praca z maluchami daje mi niezwykłą satysfakcję, pozwala spełniać się zawodowo i każdego dnia poznawać niezwykły i wyjątkowy świat dziecka. Poprzez odkrywanie i doświadczanie, pragnę przekazać swoim wychowankom to co w życiu najważniejsze. Pragnę zarażać je wiarą w siebie i swoje możliwości, tak aby stawiane przed nimi zadania były łatwe do pokonania.

 

Pani Kamila

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Filologia angielska-nauczanie języka angielskiego (literatura brytyjska), Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna

O sobie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego z wieloletnim stażem pracy, choć dopiero macierzyństwo pozwoliło mi pełniej zrozumieć świat dziecka. Odkrywanie otoczenia na nowo, wraz z synkiem oraz z podopiecznymi przedszkola „Fantazja” to wspaniała przygoda. Jestem przekonana o słuszności twierdzenia Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Całkowicie sprawdza się to w moim codziennym byciu mamą i w taki sam sposób chcę uczyć naszych przedszkolaków. Uwielbiam gotować, przeprowadzać proste doświadczenia naukowe, malować, czytać, spacerować i jeździć na rowerze. Wszystkie te pasje chłonie i naśladuje mój synek, mam nadzieję stać się inspiracją również dla innych dzieci.

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy III "Delfinków"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim, Rewalidacja z wczesnym wspomaganiem rozwoju

O sobie: Pracę z dziećmi traktuje bardzo odpowiedzialnie. Każdego dnia czerpię z niej wiele satysfakcji, zdobywam nowe doświadczenia. Najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka i radosny uśmiech na jego twarzy. Swoje pierwsze kroki stawiałam w Domu Dziecka, w którym to przez kilka lat zdobywałam wiedzę i nabywałam doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jako nauczyciel, staram się zaszczepić w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania. Chciałabym, żeby dzięki mnie, dzieci lepiej rozumiały otaczający je świat, by same odnajdywały odpowiedzi na pytania, które je nurtują, by były samodzielne i posiadały wiarę we własne możliwości. Jestem osobą  pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi – Jak powiedział Janusz Korczak: „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

 

Pani Kasia

Wychowawca Grupy IV "Sówek"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Wczesna edukacja z logopedią, Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego, Pedagogika – diagnoza i terapia pedagogiczna (w trakcie)

O sobie: Jestem osobą miłą, ciepłą, cierpliwą. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość. Staram się, aby atmosfera w grupie była zawsze miła, radosna i pełna ciepła. Dzięki temu nasi podopieczni z chęcią będą przychodzić do przedszkola , a wracać z niego z uśmiechem na twarzy. Uwielbiam pracować z dziećmi, to właśnie one uczą nas - dorosłych cieszyć się z małych rzeczy. Największą nagrodą za moją prace są miłe słowa z ust dzieci oraz ich szczery uśmiech.

 

Pani Agata

Wychowawca Grupy IV "Sówki" - nauczyciel terapeuta<

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki z terapią pedagogiczną

O sobie: Postrzegam siebie jako osobę ciepłą, uśmiechniętą oraz otwartą i pozytywnie nastawioną do życia. Poprzez swoją postawę chcę dać Dzieciom poczucie akceptacji i bezpieczeństwa. Praca z Dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii. Ich uśmiech i „małe-wielkie” sukcesy powodują, że swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie, a także motywują mnie do dalszego rozwoju. Okres dzieciństwa jest fundamentalnym czasem w rozwoju człowieka, dlatego też w pracy niezmiernie ważne jest dla mnie dostrzeganie indywidualnych potrzeb i predyspozycji każdego z Wychowanków oraz stworzenie im przestrzeni do wyrażania samego siebie już od najmłodszych lat.

 

Pani Marlena

Wychowawca Grupy II "Motylków"

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów – wczesna edukacja z logopedią, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza

O sobie: Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcje i poczucie spełnienia zawodowego. Niezwykle ważne dla mnie jest rozbudzenie ciekawości i wyobraźni podopiecznych. Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich uwagę i sympatię. Prywatnie jestem mamą Szymonka. To właśnie on pozwolił mi zrozumieć, jakim skarbem dla każdego rodzica jest własne dziecko.

 

Pani Sylwia

Nauczyciel

Wykształcenie - Wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Jestem otwarta, twórcza i ciekawa świata. W pracy z dziećmi zależy mi na zapewnieniu im poczucia akceptacji, bezpieczeństwa, radości z odkrywania świata oraz wspieraniu ich w samodzielności. Moją pasją jest muzyka którą wykorzystuję w swojej pracy, by wprowadzić dzieci w świat wyobraźni, wiedzy i wiary we własne możliwości. Śpiewam w gdańskim chórze "Music Everywhere".

 

Pani Milena

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadki"

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów: Pedagogika wczesnej edukacji, specjalizacja logopedia

O sobie: Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim, posiadam również kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk studenckich. Uwielbiam prace z dziećmi, daje mi ona ogromną satysfakcję oraz poczucie spełnienia zawodowego. Jestem osobą uśmiechniętą, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do innych. Praca w przedszkolu "Fantazja" każdego dnia przynosi nowe doświadczenia, a postępy dzieci motywują mnie do dalszego rozwoju.

 

Pani Paulina

Wychowawca Grupy I "Niedźwiadki"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Nauczanie wczesnoszkolne

O sobie: Pozytywne nastawienie, pogoda ducha i uśmiech są moim znakami rozpoznawczymi. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę pedagogiczną poprzez studiowanie literatury, czasopism, udział w webinariach i szkoleniach. Doświadczenie pedagogiczne zdobyłam w czasie praktyk studenckich oraz podczas pracy zarówno w przedszkolu, jak i w klubie dziecięcym. W swojej pracy stawiam głównie na dialog z dzieckiem, mam empatyczne i indywidualne podejście do każdego podopiecznego. Staram się, aby dzieci miło, spokojnie i bezpiecznie spędziły czas w przedszkolu, do którego z chęcią i uśmiechem przyjdą każdego dnia.  

 

Pani Magda

Wychowawca Grupy II "Motylki"

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej, Wychowanie fizyczne, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna 

O sobie: Jestem osobą kontaktową, energiczną, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Praca z maluchami jest moją pasją, a wspólne odkrywanie z nimi co znane i nieznane daje mi dużo radości i satysfakcji. W moich metodach pracy wykorzystuję swobodę twórczą dzieci oraz ich otwarte umysły. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dziecka, o który codziennie staram się zadbać.  

 

 

Pani Ania - logopeda

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne

Kierunek studiów - Logopedia

O sobie: Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach będąc członkinią Naukowego Koła Logopedów i Audiologów oraz w Studenckiej Poradni Logopedycznej w Lublinie. W ramach działalności koła naukowego prowadziłam indywidualne terapie logopedyczne oraz grupowe zajęcia profilaktyczne w lubelskich przedszkolach. Poznałam charakter i trud pracy towarzyszący osobom zajmującym się pomocą dzieciom i dorosłym dotkniętym różnego rodzaju zaburzeniami. Po zakończeniu studiów, podjęłam pracę w gdyńskim przedszkolu. Pracowałam także w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Obecnie pracuję z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami, od korygowania wad wymowy do budowania całościowej kompetencji językowej. Prowadzę zarówno indywidualną terapię logopedyczną, jak i grupowe zajęcia logorytmiczne łącząc w sobie słowo, muzykę i gest.   

 

Pani Agnieszka – tancerka, nauczyciel tańca, choreograf

Ukończyła Gdańską Ogólnokształcącą Szkołę Baletową otrzymując tytuł zawodowy tancerki scenicznej. W latach 2009/2010 pracowała jako tancerka w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W roku 2013 ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na kierunku Taniec, specjalność-Pedagogika Baletowa. Od roku 2011 do chwili obecnej jest nauczycielem tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni gdzie prowadzi zajęcia z baletu oraz tańca a także jest trenerem i choreografem zespołów turniejowych startujących w zawodach ogólnopolskich. W roku 2015 ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalnością Pedagogika Zintegrowanej Wczesnej Edukacji. Od kilku lat prowadzi liczne zajęcia z rytmiki, tańca i baletu w żłobkach, przedszkolach i placówkach szkolnych na terenie trójmiasta. W swojej karierze zawodowej odbyła liczne warsztaty, praktyki i szkolenia z zakresu różnorodnych technik tańca.

 

Pani Kasia. Iwonka i Lucynka – pomoce przedszkolne. Dzieci mówią o nich „Panie obiadek”. Serdeczne i uśmiechnięte, w ramionach których przedszkolaki zawsze znajdą odrobinę miłości.